stickyimage

Kurucular

asım ülker

Asım Ülker (1911 – 2001) – KURUCU BAŞKAN

1911 yılında, annesinin memleketi olan Trakya’da dünyaya geldi. 1912 yılında, babasının memleketi olan Kırım’a göç eden aile, ihtilal döneminin zorluklarını yaşadıktan sonra, 1929 yılında İstanbul’a döndü. Tahsilini, Kırım’da Rusça eğitim görerek tamamlayan Asım Ülker, Türkiye’de çok çetin şartlarda ve değişik konularda çalışmalar yaptıktan sonra, 1944 yılında kardeşi Sabri Ülker ile birlikte Ülker Gıda Sanayi’ni kurup 43 yıl süresince Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. 1987 yılında, çocukları ile birlikte Kar Şirketler Topluluğu’nu kuran Asım Ülker üç çocuk sahibidir. Asım Ülker 6 Temmuz 2001 tarihinde vefat etti.

Asım Ülker’le ilgili ayrıntılı bilgi edinmek ve paylaşımda bulunmak için www.asimulker.com anı sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MEVCUT KURUCULAR

  • – Gülsüm Betül Karagöz
  • – Fatma Emine Berksan
  • – Bülent Berksan
  • – Mehmet Sinan Berksan
  • – Mehmet Berksan
DARBE GİRİŞİMİNİ LANETLİYORUZ

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi birçok yurttaşımızın can kaybının yanında, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin bombalanması gibi çok üzücü hadiseleri de içeren hukuk dışı bir girişim yaşanmıştır.

Kurumumuz darbenin her çeşidine karşıdır ve her zaman Devletin bekasından yana taraf belirlemiştir.

Bir daha böyle bir felaketin yaşanmamasını temenni ederken, şehitlerimizi rahmetle anıyor ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

 

Yüce Milletimize saygı ile duyurulur.

ÇAMLICA KÜLTÜR VE YARDIM VAKFI

×